HASAN GOGANI
HASAN GOGANIKurucu - Eğitmen
98 yılında Arjantin Tangoya gönül veren Hasan GOGANİ, özellikle yurtdışında geliştirdiği tekniği ve kendine has sitiliyle tango camiasında takdir ve beğeni toplamıştır. Son 13 yıldır başta eğitim ve organizasyonlar olmak üzere Türkiye’de tango konusunda pek çok ilke imza atan ve pek çok eğitmen, DJ ve tango dansçısı yetiştiren GOGANİ, gönlündeki dans tutkusu ve bilgisini Beyoğlu’nda kurmuş olduğu Tangog Beyoğlu Stüdyo’da çiftler ve kurumsal tango, müzikalite, erkek tekniği, eğitmenlik eğitimi gibi başlıklar altında dans severler ile paylaşmaktadır.
KIVILCIM TEZİN
KIVILCIM TEZİNEğitmen
4 yaşında klasik bale eğitimine başlayan Kıvılcım TEZİN, 14 yaşına kadar bale ve Kuzey Kafkas Halk Dansları topluluklarıyla yaptığı çalışmalar ve lise ve üniversite yılları boyunca aldığı Eşli Salon Dansları, Viyana Valsı ve Sosyal Latin Dansları eğitimleri ile aktif dans çalışmalarına devam etmiştir. Türkiye’deki sayılı Tango Kadın Tekniği eğitmenlerinden olan Kıvılcım TEZİN, Arjantin Tango ile 2001 yılında tanışmıştır. 2007 yılından itibaren Hasan GOGANİ ile partner olan TEZİN, aynı zamanda TDSF Arjantin Tango hakemidir. Tango kültürü üzerine akademik çalışmalar da yürütmekte olan TEZİN, tango gecelerinin de aranan DJ’lerindendir.

TANGOG EĞİTMENLERİMİZ

Oğuz KURTILI
Oğuz KURTILIKÜBA DANSLARI
96 yılında YTÜ Dans Kulübünde Latin Amerikan dansları ile tanışmış olan Oğuz KURTİLİ, 98 yılında İsmet Müftüoğlu ile Uluslararası Standart Latin dansları eğitimi almış ve 1999da Ibrahim Shaaban ile Farklı Salsa Stilleri ve Sosyal Klüp Danslari Salsa Colombia, Los Angeles, New York, Küba ve Miami stilleri Rueda de Casino- Miami Style Amerikan ChaChaCha, Merengue, Bachata eğitimlerine başlamıştır. Dans eğitimine Prof.Dr. Barbara Balbuena Gutierrez (Küba), William Diaz (Küba), Janet & Rafael del Busto (Küba), Angel Ortiz (Eddie Torres Dance Company – New York), Carlos Paz ( Colombia) gibi eğitmenlerle devam eden KURTİLİ, Küba dansları yanında müziği ve tarihi konusunda da kendini geliştrimeyi tercih etmiş ve 2002’de Maestro Enrique (Martinique – Hollanda) ile perküsyon dersleri ve Latin Müzik Tarihi üzerine çalışmalarına başlamıştır. Derslerde sadece dans figürlerine değil, müzikalite ve kültür bağlantılı sebep sonuç ilişkisine de önem veren eğitmenimiz, Küba dansları, müziği, kültürü ve tarihçesi konusunda araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir.
Mustafa ALTINTAŞ
Mustafa ALTINTAŞARJANTIN TANGO
1988 Amasya doğumlu Mustafa BEKTAŞ, Ankara’da tamamladığı ilk ve orta öğrenimi sırasında Artvin yöresi oyunları ve tiyatro eğitimleri aldı. Aynı dönemde Ankara Büyükşehir Belediye Spor ve Gençler Birliği spor kulüplerinde futbol oynadı. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünde girdi. Üniversitenin ilk yıllarında İ.Ü. Öğrenci Kültür Merkezi’nde tiyatro çalışmalarına devam etti. 2008 yılında Arjantin Tango ile tanışan Mustafa, Ali Alper Özdemir, Pelin Hisarcıklar, Evren Sayın ve Zeynep Yalçınkaya gibi eğitmenlerle çalıştı. 2010 yılında kurmuş oldukları Kumbara Sanat Derneği’nde üniversite öğrencilerine yönelik olarak Arjantin Tango dersleri vermeye başlayan Mustafa, 2011 yılından itibaren Ötekiler Kültür Merkezi’nde de eğitmenliğe başladı. Yine 2011 yılında tanıştığı Tangog Dans Okulu kurucu eğitmenleri Hasan Gogani ve Kıvılcım Tezin ile ileri seviye Tango tekniği ve Tango Eğitmenliği üzerine çalışmaya başladı. Halen TANGOG Beyoğlu Stüdyo’da partneri Damla Bektaş ile Cumartesi günleri Arjantin Tango Başlangıç seviyesi dersleri vermekte ve Cumartesi akşamları düzenlenen “Beyoğlu Milongası”nda ev shipliği yapmaktadır.
Damla BEKTAŞ
Damla BEKTAŞARJANTIN TANGO
1989 Bandırma doğumlu olan Damla Bektaş, 4 yaşında ritmik jimnastik ve bale eğitimi almaya başladı. Ortaokul yıllarında ise ağırlıklı olarak halk oyunları çalışmaları yapan ve lisede klasik gitar çalmaya başlayan Damla, 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümüne girdi ve aynı yıl Arjantin Tango ile tanıştı. 2009 yılından beri Mustafa Altıntaş ile çalışmalarına devam eden ve 2010 yılından beri kendisine partnerlik yapan Damla, 2012 yılında TANGOG Beyoğlu kurucu eğitmenleri ile ileri seviye Arjantin Tango, Tango Eğitmenliği ve Kıvılcım Tezin ile İleri Seviye Kadın Tekniği “küçük sırlar” çalışmalarına katıldı. Halen TANGOG Beyoğlu Stüdyo’da Cumartesi günleri Mustafa ALTINTAŞ ile birlikte Arjantin Tango Başlangıç Seviyesi dersleri vermektedir.
Akın ÖKTEM
Akın ÖKTEMArjantin Tango
Orta okul, lise ve üniversitede Halk Oyunları gruplarında ve Sosyal Latin Dansları gruplarında çalışmalar yapmış olan Akın ÖKTEM, uzun yıllar profesyonel olarak uzak doğu sporları ile ilgilenmiş, Karatede Wado ryu disiplininde 1. Dan siyah kuşak sahibi olmuş ve karate eğitmenliği yapmıştır. Bu çalışmalar sayesinde edindiği bedensel farkındalık ve denge profesyonel dans yaşamı için büyük katkı sağlamıştır. 2011 yılında Hasan GOGANİ ve Kıvılcım TEZİN ile Arjantin Tango eğitimlerine başlayan ÖKTEM, bu süreçte Muzo & Biki çiftinin Workshoplarına, Kıvılcım TEZİN’in Kadın Tekniği ve Bedensel Farkındalık Atölyesi çalışmalarına, Hasan GOGANİ’nin İleri Seviye Erkek Tekniği Atölyesi ve Müzikalite çalışmalarına katılmış ve Hasan GOGANI’ye asistanlık yapmıştır.
Ebru CORDELL
Ebru CORDELLKüba Dansları
2008 yılında Imu Dance Company’de dansa başladı. Imu Dance Team bünyesinde Bulgaristan, İstanbul , Amsterdam salsa festivallerinde ve yurt içinde yapılan çeşitli etkinliklerde gösterilere çıktı. 2011 yılında ” Yo Soy La Rumba ” isimli kendi kareografisini yazdı.
Ayşegül VARLI
Ayşegül VARLIARJANTIN TANGO
1990 yılında Ankara’da doğan ve tam bir Ankaralı olan Ayşegül, ilkokul ve orta okulda halk oyunları ve koro çalışmalarında yer aldı. 2002 yılında Mamak Resim ,Müzik ve Tiyatro şenliğinde solist olarak yer aldı. Aynı zamanda toplu koreografik gösterilere katıldı. 2004 yılında Bahçelievler Deneme Lisesi (YDA) ya başladı. Lisedeyken müzikle ilgili çeşitli müzik grubu ve koro çalışmalarında yer aldı. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliğini (D.U.İ.M) kazandı. Şu anda özel bir şirkette lojistik uzmanı olarak görev yapmakta ve mühendislikle ilgili olarak Politeknik Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları derneğinde çalışma yürütmekte. Bu derneğe bağlı olarak okulda çeşitli paneller organize edip , konuşmacı olarak katılıyor. 2012 yılında Arjantin Tango ile tanışan Ayşegül, TANGOG Beyoğlu kurucu eğitmenleri ile Arjantin Tango, Tango Eğitmenliği ve Kıvılcım Tezin ile İleri Seviye Kadın Tekniği “küçük sırlar” çalışmalarına katıldı.
Sultan BARDAK
Sultan BARDAKArjantin Tango - Asistan
1987 Konya doğumlu Sultan Bardak, ilk, orta ve lise eğitimimi Konya‘da tamamladı. 2008 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olan Sultan, 2008-2010 yılları arasında Neokids Ana Okulu’nda Anaokulu Öğretmenliği yaptı. 2010 yılında devlet okullarında çalışmaya karar vererek Yalova’da Ragıp Naile Saraç Ana Okulu’nda Anaokulu Öğretmenliği yapmaya başladı. Ercan Mertoğlu’nun Okul Öncesi Dönemde Müzik Öğretiminde Kazanımlar, Okul Öncesi Dönemde Ritmik Performans Çalışmaları ve Okul Öncesi Dönemde Yaş Guruplarına Göre Müzik Eğitimi, Doğan Cüceloğlu Ailede İletişim ve Rehber Anne Baba seminerine katıldı. 2012 yılında Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Oyunları kursuna katılıp eğitmenlik sertifikası alarak dansa ilk adımımı attı. 2012 yılında Biaile kulübü ile birlikte Yalova’daki ilk çocuk festivalinin sahne organizatörü olarak organizatörlük ve sahne sunumları tecrübesi edindim. Aynı yıl Yalova Aydınkent Sitesi’nde Animatörlük ve drama eğitmenliği yaptı. Morpa Yayınları ile birlikte Okul Öncesinde Parmak Oyunları Eğitim CD’si ve Eğitim kitabı hazırladı. Yalova’da organizatörlüğünü yaptığı Çocuk festivali sırasında Karnaval Dans okulu sahipleriyle tanıştı. 2013 yılına kadar Karnaval Dans Okulu’nun tanıtımlarında yardımcı oldu. Karnaval Dans okulu ile birlikte pek çok dans ve spor faaliyeti ile tanışma fırsatı oldu. Djamel Fellouhe, Murat Pekdemir ve Sirena eşliğinde Jazz Dans, Jonglörlük, Haşim Tozlu ve Nusret Saldıran eşliğinde Aikido Eğitimi başlangıç sınıflarına katıldı. 2012 yılında Karnaval Dans’ta Tango sınıfı tanıtım etkinliğinde Tango ile tanıştı. 2013 yılında Hasan GOGANİ ve Kıvılcım TEZİN ile Arjantin Tango eğitimlerine başlayan Sultan, aynı yılında düzenlenen Turkey Lindy Hop Festivali’nde Salsa, Bachata, Kizomba, Swing, Lindy hop, Charleston, Tap, Arjantin tango workshoplarına katıldı. Yine 2013′te TANGOG Beyoğlu tarafından düzenlenen Haziran Adrasan ve Ekim Kemer Tango kamplarına katıldı. Bu süreçte Kıvılcım TEZİN’in Kadın Tekniği ve Bedensel Farkındalık Atölyesi çalışmalarına ve Hasan GOGANİ’nin İleri Seviye Milonga Tekniği Atölyesi ve Müzikalite çalışmalarına da katılmış ve TANGOG Beyoğlu’nda asistanlık yapmıştır.