HASAN GOGANI
HASAN GOGANIKurucu - Eğitmen
98 yılında Arjantin Tangoya gönül veren Hasan GOGANİ, özellikle yurtdışında geliştirdiği tekniği ve kendine has sitiliyle tango camiasında takdir ve beğeni toplamıştır. Son 13 yıldır başta eğitim ve organizasyonlar olmak üzere Türkiye’de tango konusunda pek çok ilke imza atan ve pek çok eğitmen, DJ ve tango dansçısı yetiştiren GOGANİ, gönlündeki dans tutkusu ve bilgisini Beyoğlu’nda kurmuş olduğu Tangog Beyoğlu Stüdyo’da çiftler ve kurumsal tango, müzikalite, erkek tekniği, eğitmenlik eğitimi gibi başlıklar altında dans severler ile paylaşmaktadır.
KIVILCIM TEZİN
KIVILCIM TEZİNEğitmen
4 yaşında klasik bale eğitimine başlayan Kıvılcım TEZİN, 14 yaşına kadar bale ve Kuzey Kafkas Halk Dansları topluluklarıyla yaptığı çalışmalar ve lise ve üniversite yılları boyunca aldığı Eşli Salon Dansları, Viyana Valsı ve Sosyal Latin Dansları eğitimleri ile aktif dans çalışmalarına devam etmiştir. Türkiye’deki sayılı Tango Kadın Tekniği eğitmenlerinden olan Kıvılcım TEZİN, Arjantin Tango ile 2001 yılında tanışmıştır. 2007 yılından itibaren Hasan GOGANİ ile partner olan TEZİN, aynı zamanda TDSF Arjantin Tango hakemidir. Tango kültürü üzerine akademik çalışmalar da yürütmekte olan TEZİN, tango gecelerinin de aranan DJ’lerindendir.

TANGOG EĞİTMENLERİMİZ

Oğuz KURTILI
Oğuz KURTILIKÜBA DANSLARI
96 yılında YTÜ Dans Kulübünde Latin Amerikan dansları ile tanışmış olan Oğuz KURTİLİ, 98 yılında İsmet Müftüoğlu ile Uluslararası Standart Latin dansları eğitimi almış ve 1999da Ibrahim Shaaban ile Farklı Salsa Stilleri ve Sosyal Klüp Danslari Salsa Colombia, Los Angeles, New York, Küba ve Miami stilleri Rueda de Casino- Miami Style Amerikan ChaChaCha, Merengue, Bachata eğitimlerine başlamıştır. Dans eğitimine Prof.Dr. Barbara Balbuena Gutierrez (Küba), William Diaz (Küba), Janet & Rafael del Busto (Küba), Angel Ortiz (Eddie Torres Dance Company – New York), Carlos Paz ( Colombia) gibi eğitmenlerle devam eden KURTİLİ, Küba dansları yanında müziği ve tarihi konusunda da kendini geliştrimeyi tercih etmiş ve 2002’de Maestro Enrique (Martinique – Hollanda) ile perküsyon dersleri ve Latin Müzik Tarihi üzerine çalışmalarına başlamıştır. Derslerde sadece dans figürlerine değil, müzikalite ve kültür bağlantılı sebep sonuç ilişkisine de önem veren eğitmenimiz, Küba dansları, müziği, kültürü ve tarihçesi konusunda araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir.
Onurhan ATEŞLİ
Onurhan ATEŞLİARJANTIN TANGO
1984 Sakarya doğumlu Onurhan ATEŞLİ, 1996 yılında Kafkas Halk Danslarıyla tanıştı. 1999 yılında izlediği Carlos Saura “TANGO” filmini izledikten sonra dans olarak sadece Arjantin Tangoya odaklanan Onurhan, Azerbaycan Devlet Diller Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim aldığı dönemi de dansla iç içe geçirdi. Üniversitede kurmuş olduğu BAILAMOS Dans Grubuyla 5 yıl boyunca yoğun bir şekilde çalışmalar yaptı, Genel Sanat Yönetmenliği ve Koreograflığın yanı sıra çok sayıda gösteri ve yarışmada da yer aldı. Azerbaycan Dans Sporları Federasyonunda da görev alan Onurhan ATEŞLİ, bu kurum bünyesinde Arjantin Tango alanında yarışmacı yetiştirmenin yanı sıra çeşitli faaliyetlerde de aktif rol üstlendi. 2009 yılında Türkiye’ye dönen ve Sakarya Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesinin Arjantin Tango eğitmenliğini üstlenen Onurhan, 2010 yılında katıldığı Türkiye Arjantin Tango şampiyonasında klasman birinciliği (1.) elde etti. Sakarya’da birçok okulda dersler vererek, gösteriler ve workshoplar düzenleyerek bu ilde tangonun ilerlemesini sağlarken, 2010 – 2012 yılları arasında Yüksek Lisansını tamamladığı Sakarya Üniversitesi’nin Tango eğitmenliği görevini de üstlendi. 2012 yılında Mehmet Raci TEKTAŞ ile birlikte Kocaeli Üniversitesi’nin Tango gösteri grubuyla müzikal bir tango gösterimi olan ‘El Tango Del Esperamos’ u sahneledi. 2011 yılında TDSF Arjantin Tango Eğitmenlik Belgesini de alan Onurhan ATEŞLİ, 2013 yılında Moskova’da katılmış olduğu X. Dünya Dans Olimpiyatları (International Dance Organization – IDO)’nda Arjantin Tango dalında üçüncülük (3.), 5 Mayıs 2014 tarihinde XI. Dünya Dans Olimpiyatların’da da 2013 Ekim ayından itibaren birlikte çalışmaya başladığı partneri Pınar ULUS ile ikincilik (2.) elde etmiştir. 2013′ten beri Istanbul’da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Onurhan ATEŞLİ, yine Aralık ayında Pınar ULUS ile birlikte gittiği Arjantin’de bilgi ve becerilerini bu alanda daha da geliştirme fırsatı yakalayarak uluslararası arenada boy göstermiş birçok eğitmen ve dansçıyla çalışma fırsatı bulmuştur. Birlikte çalıştığı ve ders aldığı eğitmenler arasında; Juan Carlos Copes, Sebastian Arce & Mariana Montes, Hugo Daniel & Aurora Lubiz, Jorge Firpo, Gabriela Elias, Gaston Torelli & Moira Castellano, Maria Angelas Rodriguez & Demian Garcia, Gustavo Naveira & Giselle Anne, Adrian Veredice & Alejandra Hobert gibi eğitmenler bulunmaktadır. Halen Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gösteri ve workshop çalışmalarına devam etmektedirler. İyi derecede İngilizce, Rusça, Fransızca ve Azerice bilen Onurhan ATEŞLİ, Partneri Pınarla birlikte eğitimlerine ve çalışmalarına Sakarya SSM ( Sakarya Sanat Merkezi ) ve İstanbul’da TANGOG Dans Okulunda Hasan GOGANİ & Kıvılcım TEZİN’le devm etmektedir.
Pınar ULUS
Pınar ULUSARJANTIN TANGO / YOGA
1984 Balıkesir doğumlu Pınar ULUS, 2002-2007 yıllarında üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik dalı ile Kimya dallarını çift ana dal programı yaparak tamamladı. Dans ile ilkokulda 3 yıl çalıştığı folklor takımında tanışan Pınar ULUS, üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübünde etnik danslar ile çok sayıda gösteri ile devam etti. Ekim 2013’te ilk kez turistik amaçlı olarak Buenos Aires’e giden Pınar ULUS,burada Arjantin Tango ile tanıştı ve hayatındaki ilk milongasına da yine Buenos Aires’te gitti. Aynı zamanda burada birçok değerli eğitmenden ders alma fırsatı bulan Pınar ULUS, Arjantin Tangoya ilk başladığı günden itibaren tutkusu ve enerjisi ile çalışmalarına partneri Onurhan ATEŞLİ ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gösteri ve workshoplarla yoğun şekilde devam etmektedir: Uluslararası arenada birlikte çalıştığı ve ders aldığı eğitmenler arasında; Hugo Daniel & Aurora Lubiz, Jorge Firpo, Gabriela Elias, Gaston Torelli & Moira Castellano, Maria Angelas Rodriguez & Demian Garcia, Gustavo Naveira & Giselle Anne bulunmaktadır. 2012 yılından beri yoga ile ilgilenmekte olan Pınar, 2013-2014 arasında İstanbul Yoga Merkezi bünyesinde, Hindistan’ın tek yoga üniversitesi olan Vivekenanda Üniversitesi işbirliği ve temel yoga etğitimi diplomasını lmaya hak kazandı. Bu dönemde yoga fiziksel çalışmalrı ve tezi için özellikle Buenos Aires’te başlayan YogaTngo akımı üzerine araştırmalar yaptı. Aynı zamanda yoga eğitmeni de olan Pınar ULUS, bir yandan da profesyonel anlamda moda, Yoga ve dans üzerine blog yazarlığı yapmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Pınar ULUS, aynı zamanda yan flüt ve ud ile ilgilenmektedir. Eğitimlerine ve çalışmalarına partneri Onurhan ATEŞLİ ile birlikte Sakarya SSM ( Sakarya Sanat Merkezi ) ve İstanbul’da TANGOG Dans Okulunda Hasan GOGANİ & Kıvılcım TEZİN’le devam etmektedirler.
Akın ÖKTEM
Akın ÖKTEMArjantin Tango
Orta okul, lise ve üniversitede Halk Oyunları gruplarında ve Sosyal Latin Dansları gruplarında çalışmalar yapmış olan Akın ÖKTEM, uzun yıllar profesyonel olarak uzak doğu sporları ile ilgilenmiş, Karatede Wado ryu disiplininde 1. Dan siyah kuşak sahibi olmuş ve karate eğitmenliği yapmıştır. Bu çalışmalar sayesinde edindiği bedensel farkındalık ve denge profesyonel dans yaşamı için büyük katkı sağlamıştır. 2011 yılında Hasan GOGANİ ve Kıvılcım TEZİN ile Arjantin Tango eğitimlerine başlayan ÖKTEM, bu süreçte Muzo & Biki çiftinin Workshoplarına, Kıvılcım TEZİN’in Kadın Tekniği ve Bedensel Farkındalık Atölyesi çalışmalarına, Hasan GOGANİ’nin İleri Seviye Erkek Tekniği Atölyesi ve Müzikalite çalışmalarına katılmış ve Hasan GOGANI’ye asistanlık yapmıştır.
Ebru CORDELL
Ebru CORDELLKüba Dansları
2008 yılında Imu Dance Company’de dansa başladı. Imu Dance Team bünyesinde Bulgaristan, İstanbul , Amsterdam salsa festivallerinde ve yurt içinde yapılan çeşitli etkinliklerde gösterilere çıktı. 2011 yılında ” Yo Soy La Rumba ” isimli kendi kareografisini yazdı.
Ayşegül VARLI
Ayşegül VARLIARJANTIN TANGO
1990 yılında Ankara’da doğan ve tam bir Ankaralı olan Ayşegül, ilkokul ve orta okulda halk oyunları ve koro çalışmalarında yer aldı. 2002 yılında Mamak Resim ,Müzik ve Tiyatro şenliğinde solist olarak yer aldı. Aynı zamanda toplu koreografik gösterilere katıldı. 2004 yılında Bahçelievler Deneme Lisesi (YDA) ya başladı. Lisedeyken müzikle ilgili çeşitli müzik grubu ve koro çalışmalarında yer aldı. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliğini (D.U.İ.M) kazandı. Şu anda özel bir şirkette lojistik uzmanı olarak görev yapmakta ve mühendislikle ilgili olarak Politeknik Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları derneğinde çalışma yürütmekte. Bu derneğe bağlı olarak okulda çeşitli paneller organize edip , konuşmacı olarak katılıyor. 2012 yılında Arjantin Tango ile tanışan Ayşegül, TANGOG Beyoğlu kurucu eğitmenleri ile Arjantin Tango, Tango Eğitmenliği ve Kıvılcım Tezin ile İleri Seviye Kadın Tekniği “küçük sırlar” çalışmalarına katıldı.
Sultan BARDAK
Sultan BARDAKArjantin Tango - Asistan Eğitmen
1987 Konya doğumlu Sultan Bardak, 2008 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2008-2010 yılları arasında Neokids Ana Okulu’nda Anaokulu Öğretmenliği yaptı. 2010 yılında devlet okullarında çalışmaya karar vererek Yalova’da Ragıp Naile Saraç Ana Okulu’nda Anaokulu Öğretmenliği yapmaya başladı. Ercan Mertoğlu’nun Okul Öncesi Dönemde Müzik Öğretiminde Kazanımlar, Okul Öncesi Dönemde Ritmik Performans Çalışmaları ve Okul Öncesi Dönemde Yaş Guruplarına Göre Müzik Eğitimi programlarına ve Doğan Cüceloğlu Ailede İletişim ve Rehber Anne Baba seminerine katıldı. 2012 yılında Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Oyunları kursuna katılıp eğitmenlik sertifikası alan Sultan, dansa ilk adımını attı. 2012 yılında Biaile kulübü ile birlikte Yalova’daki ilk çocuk festivalinin sahne organizatörü olarak organizatörlük ve sahne sunumları tecrübesi edindi. Aynı yıl Yalova Aydınkent Sitesi’nde Animatörlük ve drama eğitmenliği yaptı. Morpa Yayınları ile birlikte Okul Öncesinde Parmak Oyunları Eğitim CD’si ve Eğitim kitabı hazırladı. Yalova’da organizatörlüğünü yaptığı Çocuk festivali sırasında Karnaval Dans okulu sahipleriyle tanıştı. 2013 yılına kadar tanıtımlarına yardımcı oldu ve bu süreçte pek çok dans ve spor faaliyeti ile tanışma fırsatı oldu. Djamel Fellouhe, Murat Pekdemir ve Sirena eşliğinde Jazz Dans, Jonglörlük, Haşim Tozlu ve Nusret Saldıran eşliğinde Aikido Eğitimi başlangıç sınıflarına katıldı. 2012 yılında Karnaval Dans’ta Tango sınıfı tanıtım etkinliğinde Tango ile tanıştı. 2013 yılında Hasan GOGANİ ve Kıvılcım TEZİN ile Arjantin Tango eğitimlerine başlayan Sultan, aynı yılında düzenlenen Turkey Lindy Hop Festivali’nde Salsa, Bachata, Kizomba, Swing, Lindy hop, Charleston, Tap, Arjantin tango workshoplarına katıldı. Yine 2013′te ve 2014′te TANGOG Beyoğlu tarafından düzenlenen Haziran Adrasan ve Ekim Kemer Tango kamplarına katıldı. Bu programlarda Arjantin’li dünyaca ünlü eğitmenler Adrian VEREDICE ve Alejandra HOBERT ile de çlışma fırsatı buldu. Kıvılcım TEZİN’in Kadın Tekniği ve Bedensel Farkındalık Atölyesi Başlangıç-Orta ve İleri Seviye çalışmalarına ve Hasan GOGANİ’nin İleri Seviye Milonga Tekniği Atölyesi ve Müzikalite çalışmalarına da katılmakta olan Sultan BARDAK, bir yandan okul öncesi öğretmenlik kariyerini İstanbul’da sürdürürken, bir yandan da Mehmet YALMAN’dan profeyonel fotoğrafçılık eğitimi almaktadır. Sultan BARDAK, Arjantin Tango’da hızla kaydettiği ilerleme ve dansı ile göz doldurmakta ve halen TANGOG Beyoğlu’nda asistan eğitmen ve proje sorumlusu olarak Tango çalışmalarına devam etmektedir.