TANGOG EĞİTMENLERİMİZ

HASAN GOGANI
HASAN GOGANIKurucu - Eğitmen
98 yılında Arjantin Tangoya gönül veren Hasan GOGANİ, özellikle yurtdışında geliştirdiği tekniği ve kendine has sitiliyle tango camiasında takdir ve beğeni toplamıştır. Son 13 yıldır başta eğitim ve organizasyonlar olmak üzere Türkiye’de tango konusunda pek çok ilke imza atan ve pek çok eğitmen, DJ ve tango dansçısı yetiştiren GOGANİ, gönlündeki dans tutkusu ve bilgisini Beyoğlu’nda kurmuş olduğu Tangog Beyoğlu Stüdyo’da çiftler ve kurumsal tango, müzikalite, erkek tekniği, eğitmenlik eğitimi gibi başlıklar altında dans severler ile paylaşmaktadır.
KIVILCIM TEZİN
KIVILCIM TEZİNEğitmen
4 yaşında klasik bale eğitimine başlayan Kıvılcım TEZİN, 14 yaşına kadar bale ve Kuzey Kafkas Halk Dansları topluluklarıyla yaptığı çalışmalar ve lise ve üniversite yılları boyunca aldığı Eşli Salon Dansları, Viyana Valsı ve Sosyal Latin Dansları eğitimleri ile aktif dans çalışmalarına devam etmiştir. Türkiye’deki sayılı Tango Kadın Tekniği eğitmenlerinden olan Kıvılcım TEZİN, Arjantin Tango ile 2001 yılında tanışmıştır. 2007 yılından itibaren Hasan GOGANİ ile partner olan TEZİN, aynı zamanda TDSF Arjantin Tango hakemidir. Tango kültürü üzerine akademik çalışmalar da yürütmekte olan TEZİN, tango gecelerinin de aranan DJ’lerindendir.
Oğuz KURTILI
Oğuz KURTILIKÜBA DANSLARI
96 yılında YTÜ Dans Kulübünde Latin Amerikan dansları ile tanışmış olan Oğuz KURTİLİ, 98 yılında İsmet Müftüoğlu ile Uluslararası Standart Latin dansları eğitimi almış ve 1999da Ibrahim Shaaban ile Farklı Salsa Stilleri ve Sosyal Klüp Danslari Salsa Colombia, Los Angeles, New York, Küba ve Miami stilleri Rueda de Casino- Miami Style Amerikan ChaChaCha, Merengue, Bachata eğitimlerine başlamıştır. Dans eğitimine Prof.Dr. Barbara Balbuena Gutierrez (Küba), William Diaz (Küba), Janet & Rafael del Busto (Küba), Angel Ortiz (Eddie Torres Dance Company – New York), Carlos Paz ( Colombia) gibi eğitmenlerle devam eden KURTİLİ, Küba dansları yanında müziği ve tarihi konusunda da kendini geliştrimeyi tercih etmiş ve 2002’de Maestro Enrique (Martinique – Hollanda) ile perküsyon dersleri ve Latin Müzik Tarihi üzerine çalışmalarına başlamıştır. Derslerde sadece dans figürlerine değil, müzikalite ve kültür bağlantılı sebep sonuç ilişkisine de önem veren eğitmenimiz, Küba dansları, müziği, kültürü ve tarihçesi konusunda araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir.
Akın ÖKTEM
Akın ÖKTEMArjantin Tango
Orta okul, lise ve üniversitede Halk Oyunları gruplarında ve Sosyal Latin Dansları gruplarında çalışmalar yapmış olan Akın ÖKTEM, uzun yıllar profesyonel olarak uzak doğu sporları ile ilgilenmiş, Karatede Wado ryu disiplininde 1. Dan siyah kuşak sahibi olmuş ve karate eğitmenliği yapmıştır. Bu çalışmalar sayesinde edindiği bedensel farkındalık ve denge profesyonel dans yaşamı için büyük katkı sağlamıştır. 2011 yılında Hasan GOGANİ ve Kıvılcım TEZİN ile Arjantin Tango eğitimlerine başlayan ÖKTEM, bu süreçte Muzo & Biki çiftinin Workshoplarına, Kıvılcım TEZİN’in Kadın Tekniği ve Bedensel Farkındalık Atölyesi çalışmalarına, Hasan GOGANİ’nin İleri Seviye Erkek Tekniği Atölyesi ve Müzikalite çalışmalarına katılmış ve Hasan GOGANI’ye asistanlık yapmıştır.
Burçin R. UYANIK
Burçin R. UYANIKArjantin Tango
1987 İstanbul doğumlu Burçin UYANIK, ilk ve orta okulda yapmış olduğu halkoyunları çalışmaları yanı sıra uzun yıllar atletizm ve koşu sporuyla uğraşmış ve bu dallarda çeşitli dereceler kazanmıştır. Yurdaer Doğulu Bale ve Müzik Kursunda 4 yıl boyunca solfej ve bağlama eğitimi almış ardından akustik gitar çalmaya başlamış ve çeşitli konserlerde yer almıştır. 2012 yılında Hasan GOGANİ ve Kıvılcım TEZİN ile Arjantin Tango eğitimine başlayan ve müzikalite ve ritim bilgisini dansı ile birleştirerek kısa sürede hızla ilerleme kaydeden Burçin UYANIK, bu süreçte Kıvılcım TEZİN’in düzenlediği Kadın Tekniği ve Bedensel Farkındalık Atölye çalışmalarında da yer almıştır. Halen TANGOG Beyoğlu Stüdyo’da Hasan-Kıvılcım çifti ile çalışmalarına devam etmekte olan UYANIK, 2013 yılından beri Akın ÖKTEM’in partneri olarak TANGOG Ailesi bünyesinde yer almaktadır.

TANGOG ASİSTANLARIMIZ

Sultan BARDAK
Sultan BARDAKArjantin Tango Asistan Eğitmen
1987 Konya doğumlu Sultan Bardak, 2008 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli özel ve devlet okullarında çalışmaya başladı. Ercan Mertoğlu’nun Okul Öncesi Dönemde Müzik Öğretiminde Kazanımlar, Okul Öncesi Dönemde Ritmik Performans Çalışmaları ve Okul Öncesi Dönemde Yaş Guruplarına Göre Müzik Eğitimi programlarına ve Doğan Cüceloğlu Ailede İletişim ve Rehber Anne Baba seminerine katıldı. 2012 yılında Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Oyunları kursuna katılıp eğitmenlik sertifikası alan Sultan, dansa ilk adımını attı. 2012 yılında Biaile kulübü ile birlikte Yalova’daki ilk çocuk festivalinin sahne organizatörü olarak organizatörlük ve sahne sunumları tecrübesi edindi. Aynı yıl Yalova Aydınkent Sitesi’nde Animatörlük ve drama eğitmenliği yaptı. Morpa Yayınları ile birlikte Okul Öncesinde Parmak Oyunları Eğitim CD’si ve Eğitim kitabı hazırladı. 2013 yılına kadar Yalova KArnaval Dans tarafından düzenlenen çeşitli organizasyonlarda yer aldı. Djamel Fellouhe, Murat Pekdemir ve Sirena eşliğinde Jazz Dans, Jonglörlük, Haşim Tozlu ve Nusret Saldıran eşliğinde Aikido Eğitimi başlangıç sınıflarına katıldı. 2012 yılında Karnaval Dans’ta Tango sınıfı tanıtım etkinliğinde Tango ile tanıştı. 2013 yılında Hasan GOGANİ ve Kıvılcım TEZİN ile Arjantin Tango eğitimlerine başlayan Sultan, aynı yıl düzenlenen Turkey Lindy Hop Festivali’nde Salsa, Bachata, Kizomba, Swing, Lindy hop, Charleston, Tap, Arjantin tango workshoplarına katıldı. Yine 2013’te ve 2014’te TANGOG Beyoğlu tarafından düzenlenen Haziran Adrasan ve Ekim Kemer Tango kamplarına katıldı. Bu programlarda Arjantin’li dünyaca ünlü eğitmenler Adrian VEREDICE ve Alejandra HOBERT ile de çlışma fırsatı buldu. Kıvılcım TEZİN’in Kadın Tekniği ve Bedensel Farkındalık Atölyesi Başlangıç-Orta ve İleri Seviye çalışmalarına ve Hasan GOGANİ’nin İleri Seviye Milonga Tekniği Atölyesi ve Müzikalite çalışmalarına da katılmakta olan Sultan BARDAK, bir yandan okul öncesi öğretmenlik kariyerini İstanbul’da sürdürürken, bir yandan da Mehmet YALMAN’dan profeyonel fotoğrafçılık eğitimi almaktadır. Sultan BARDAK, Arjantin Tango’da hızla kaydettiği ilerleme ve dansı ile göz doldurmakta ve halen TANGOG Beyoğlu’nda asistan eğitmen ve proje sorumlusu olarak Tango çalışmalarına devam etmektedir.
Sigana
SiganaZumba Eğitmeni
Küçük yaşta başladığı klasik ve çağdaş bale eğitimlerinin ardından 2003 – 2004 yılları arasında aerobik, fitness, step aerobik ve stretching eğitimleri ve sertifikaları da almış olan Sigana 2013 yılına kadar bu alanlarda eğitimler vemeye devam etmiştir. Aynı zamanda profesyonel olarak oryantal, salsa, salon dansları ve hip hop eğitmenliği de yapan ve  2010 yılında Zumba fitness çalışmalarına başlayan Sigana, 2013 yılında Amsterdam’da ZinZumba eğitmenlik sertifikası almıştır. Sigana, 2014 Eylül ayından beri Tangog Dans Okulu bünyesinde hem Arjantin Tango asistanlığı yapmakta hem de zumba eğitimi vermektedir.

Ece ÇALIŞ
Ece ÇALIŞArjantin Tango Asistan Eğitmen
2012 yılında Arjantin Tango ile tanışan Ece ÇALIŞ, 2014 yılı ilk aylarından itibaren Hasan GGOANI ve Kıvılcım TEZİN ile Arjantin Tango çalışmalarına hız vermiş ve Haziran 2014’ten bu yana da TANGOG Ailesi bünyesinde yer almaktadır. Adrian VEREDICE ve Alejandra HOBERT ile yapılan atölye ve workshoplara da katılmıştır. Almış olduğu Psikoloji eğitimini Arjantin Tangonun iletişim yönü ile başarıyla birleştiren Ece ÇALIŞ, özellikle profesyonel şirketler ve ortaöğretim kurumlarına yönelik Arjantin Tango çalışmalarının proje sorumlusudur.
Özden TUNÇER
Özden TUNÇERArjantin Tango Asistan Eğitmen
İstanbul Üniversitesi’nde laborant olarak görev yapmakta olan Özden Tunçer, aynı zamanda resim, fotoğrafçılık, web tasarımı ve grafikerlik eğitimleri de almıştır. 2 yıl organizasyon ve tur rehberliği de yapmış ve 6 yıl amatör olarak yüzme, scuba ve poi ışık dansı ile ilgilenmiş olan Özden NLP, biyoenerji, yan flüt, aikido ve salsa eğitimlerine de katılmıştır. Bütün bunlar yanında fitness, yoga ve pilates ile de ilgilenmiş olan Özden Tunçer, 2014 yılından beri Tangog Dans okul bünyesinde Arjantin Tango eğitimi almakta ve asistan öürenci olarak tango çalışmalarına devam etmektedir.
Ayşegül VARLI
Ayşegül VARLIArjantin Tango Asistan Eğitmen
1990 yılında Ankara’da doğan ve tam bir Ankaralı olan Ayşegül, ilkokul ve orta okulda halk oyunları ve koro çalışmalarında yer aldı. 2002 yılında Mamak Resim ,Müzik ve Tiyatro şenliğinde solist olarak yer aldı. Aynı zamanda toplu koreografik gösterilere katıldı. 2004 yılında Bahçelievler Deneme Lisesi (YDA) ya başladı. Lisedeyken müzikle ilgili çeşitli müzik grubu ve koro çalışmalarında yer aldı. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliğini (D.U.İ.M) kazandı. Şu anda özel bir şirkette lojistik uzmanı olarak görev yapmakta ve mühendislikle ilgili olarak Politeknik Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları derneğinde çalışma yürütmekte. Bu derneğe bağlı olarak okulda çeşitli paneller organize edip , konuşmacı olarak katılıyor. 2012 yılında Arjantin Tango ile tanışan Ayşegül, TANGOG Beyoğlu kurucu eğitmenleri ile Arjantin Tango, Tango Eğitmenliği ve Kıvılcım Tezin ile İleri Seviye Kadın Tekniği “küçük sırlar” çalışmalarına katıldı.